وکیل دعاوی خانواده

وکیل دعاوی خانواده

 

این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی کمتر خانواده ای است که به نوعی درگیر پرونده های قضایی نباشد. بدیهی است که همگان تسلط بر قوانین ماهوی و شکلی ندارند و مقتضای عقل است که دفاع از حقوق به یک وکیل دعاوی خانواده مجرب سپرده شود. دعاوی خانوادگی بر خلاف ظاهر آن،دعاوی پیچیده ای می باشد که افراد بدلیل عدم اطلاع از حقوق خود و قوانین  و رویه های جاری دادگاهها، حقوق و منافع خود را تضییع می نمایند. این در حالیست که فرصتهای پیش آمده درجلسه دادگاه بسیار کوتاه و حیاتی است به گونه ای که ممکن است این مهم با بی اطلاعی و بی تجربگی از دست برود و در این صورت  کار به دشواری برخورد کند. توصیه می گردد پس از بروز مشکلات از هرگونه اقدام قضایی عجولانه خودداری گردد و قبل از هر تصمیم و اقدام از مشورت با وکیل دعاوی خانواده بهره برده شوید، زیرا ممکن است مراجعه به دادگستری حرمت نهاد مقدس خانواده را در ذهن طرف مقابل خدشه دار نموده و امکان بازگشت به زندگی مشترک برای همیشه از دست برود. کمی تأمل و گذر زمان می تواند بسیاری از مشکلات را درمان نماید. در هر صورت اگر یک طرف یا هر دو طرف به دلیل کم لطفی و یا عدم توافق طرف دیگر و ذی حق دانستن خویش و یا به هر علت دیگر، تنها راه را در مراجعه به دادگستری و اقامه دعوی یافتند، بهتر است که با آگاهی از قوانین موجود و رویه قضائی بهترین راه کارها را در اقامه دعوی مناسب در پیش گیرند که منجر به صرف وقت و هزینه کمتر و به دست آمدن نتیجه بهتر گردد. بدیهی است تحقق و ایجاد این آگاهی مستلزم مشاوره با فرد متخصص و با تجربه در دعاوی خانوادگی یا وکیل دعاوی خانواده می باشد. برخی از دعاوی خانوادگی عبارتند از:

ادامه

وکیل دعاوی بین الملل

وکیل دعاوی بین المللی

 

منظور از دعاوی، هر گونه اختلافی است که بین طرفین اعم از اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی بسته به نوع ارتباط آنها اعم از خانوادگی، تجاری، قراردادی، کیفری، شهرداری و مالیاتی و غیره پیش می آید و یکی از طرفین یا هر دو را ناگزیر از مراجعه به محاکم قضایی یا غیر قضایی می نماید. دعاوی گاهی وصف داخلی دارند و گاهی وصف بین المللی. ( وکیل دعاوی بین المللی )

ادامه

مشارکت در ساخت و پیش فروش

مشارکت در ساخت و پیش فروش

 

قرارداد پیش فروش آپارتمان قراردادی است که به موجب آن فروشنده تعهد می کند آپارتمانی را مطابق نقشه ساختمانی و اوصاف قراردادی، ساخته و پس از تکمیل آن در موعد مقرر و در ازاء دریافت مبلغ قراردادی به خریدار تحویل نماید. این توافق و تراضی طرفین همانطوری که ذکر شد قرارداد تلقی و از لحاظ ماهیت حقوقی خرید و فروش ( بیع ) بر آن صدق می نماید. لذا با توجه به اصول کلی دارای شرایط اساسی صحت معامله می باشد.( مشارکت در ساخت و پیش فروش )

ادامه

املاک و اراضی

دعاوی املاک و اراضی

 

بیشترین دعاوی مطرح در امور حقوقی مربوط به پرونده های دعاوی ملکی است و یکی از دلایل آن عدم توجه به مقررات خاص بیع و یا عدم توجه به نکاتی است که برای معامله ی مطمئن توجه به آن ها ضروری است.

 

دپارتمان امور اراضی، املاک و ثبت و شهرسازی در موسسه با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی مجرب آمادگی دارد خدمات حقوقی خود را در زمینه های زیر ارائه نماید.

 

۱) کلیه دعاوی ناشی از خرید، فروش و اجاره املاک :

ادامه

مطالبه سرقفلی

دعوای مطالبه حق سرقفلی

 

تعریف سرقفلی

 

سرقفلی عبارت است از وجه یا چیزی که داوطلب اجاره به صاحب ملک می دهد تا صاحب ملک، ملک خود را اجاره دهد این وجه چیزی جدا از اجاره بها است و پرداخت آن اختیاری است و منظور از اختیاری این است که ممکن است موجری بدون دریافت سرقفلی ملک خالی تجاری خود را به مستأجری اجاره دهد.

ادامه

مطالبه اجرت المثل ایام تصرفی

مطالبه اجرت المثل ایام تصرف در ملک مشاع

تعریف مال مشاع

 

مال ممکن است به طور ارادی و در نتیجه عقد اشتراکی شود یا ممکن است با فوت یک شخص ورثه وی جانشین او در تملک مال شوند که در اینجا مال به طور قهری به آن ها منتقل شده است که نحوه ی دخالت و تصرف هر یک از ورثه تابع قانون مدنی است. ( اجرت المثل ایام تصرف )

ادامه

فسخ و اقامه و ابطال قراردادهای اجاره

دعوای فسخ و اقاله و ابطال اجاره

 

فسخ قراردادهای اجاره

 

فسخ یکی از موارد انحلال عقد اجاره از سوی یکی از طرفین است که گاه به دلیل وجود اختیار فسخ و گاه به دلیل وجود عاملی جهت فسخ برای یکی از طرفین به وجود می آید.

ادامه

دعوی الزام به تنظیم سند رسمی اجاره

تنظیم سند رسمی اجاره

 

شرایط طرح دعوی

 

در مواردی پیش می آید که در عقد اجاره ی تنظیمی بین موجر و مستأجر طرفین ضمن اجاره نامه ی عادی توافق بر تنظیم اجاره نامه ی رسمی در موعد معین می کنند در این صورت هر کدام از طرفین که با طرف دیگر در این زمینه همکاری لازم را انجام ندهد دیگری حق دارد به دادگاه مراجعه کرده و دعوای الزام به تنظیم سند رسمی اجاره را طرح کند.

ادامه